Doradztwo strategiczne

Jak podchodzimy do doradztwa strategicznego?

Rozwój organizacji to poważne wyzwanie. Wymaga przemyślanej strategii oraz doświadczenia. W Grand Conac zrzeszamy najlepszych specjalistów z ponad 80 branż, którzy z pewnością pomogą Ci ustalić kompleksową strategię zarówno względem czasu jak i celu.

PLANOWANIE EKSPANSJI

W Grand Conac wykorzystując nasze doświadczenie pomagamy naszym Klientom prowadzić skuteczną ekspansję zarówno w obrębie danej branży jak i rynków międzynarodowych. Niezależnie od przyjętego modelu biznesowego, nasi eksperci pomogą Ci efektywnie wejść na nowe rynki lub umocnić pozycję na rynku, na którym operuje Twoja organizacja.

WPROWADZANIE PRODUKTÓW I USŁUG

Ekspansja produktowa lub wprowadzanie nowych usług wiąże się bardzo często z dużymi nakładami finansowymi. Dzięki wsparciu merytorycznemu Grand Conac, profesjonalnie zaplanujesz wprowadzenie produktu lub usługi rozpoczynając od gruntownego zbadania głębokości rynku docelowego, ustalenia rynków alternatywnych, fazę R&D, prototypowanie z wypuszczeniem MVP oraz skalowanie sprzedaży. Dzięki takiemu podejściu, zminimalizujesz w sposób istotny ryzyko porażki, a tworzona przez Twoją organizację gama produktów i usług będzie spójna i dopasowana do zmieniających się potrzeb rynku

FUZJE I PRZEJĘCIA

W Grand Conac wierzymy, że w pewnych sytuacjach rynkowa rywalizacja nie prowadzi do postępu. Rozwiązania tworzone wspólnie niejednokrotnie działają wydajniej i lepiej. Dlatego też wspieramy naszych partnerów w tworzeniu efektywnych spółek typu Joint Venture, konsorcjów oraz spółek holdingowych. Doradzając strategicznie w zakresie fuzji i przejęć, jako jedyna firma mamy na uwadze interesy jednej jak i drugiej strony, co sprawia, że osiągnięcie finalnego konsensusu staje się dużo prostsze.

RESTRUKTURYZACJE

Rynek podlega ciągłej ewolucji. Konieczność dopasowywania się przedsiębiorstw do istniejącej sytuacji bardzo często nie idzie w parze z ideałami, jakie twórcy organizacji obrali lata temu. Dzięki doradztwu strategicznemu Grand Conac Twoja organizacja będzie szła z duchem czasu oferując produkty i usługi dopasowane do potrzeb klientów, wyprzedzała rynek tworząc nowoczesne i innowacyjne rozwiązania oraz optymalizowała procesy wewnętrzne i zewnętrzne, co z pewnością przełoży się na wzrost efektywności.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie korzyści daje doradztwo strategiczne?

Korzyścią, którą odniesiesz z doradztwa strategicznego jest spojrzenie z „zewnątrz” na wyzwania przed którymi stoisz. Dotyczy to zarówno tych wyzwań, o których wiesz jak i tych, których nie jesteś nawet świadom. Nasz zespół pomoże Ci przygotować kompleksową strategię, która zakłada kilka scenariuszy rozwoju sytuacji.

Jak przebiega proces doradczy?

Doradztwo strategiczne może być oparte o dwie metody współpracy. Pierwszą z nich jest metoda use-in-case, zakładająca opracowanie konkretnych rozwiązań strategicznych w danej sytuacji. Drugą metodą jest metoda procesowa, mająca na celu wprowadzenie kompleksowej strategii, której efektem jest osiągnięcie określonego celu. Skontaktuj się ze swoim Konsultantem w celu ustalenia optymalnych warunków współpracy

Jakie informacje muszę udostępnić?

Interesy wszystkich Klientów Grand Conac zabezpieczone są umowami o zachowaniu poufności NDA. Buduje to dodatkowy filar wzajemnego zaufania i jest konieczne do prawidłowego przebiegu współpracy. Aby doradztwo strategiczne było na prawdę skuteczne, zespół doradców musi otrzymać dostęp do wszystkich danych dotyczących danej sytuacji. Takie podejście zdecydowanie poprawia efektywność doradztwa, a tym samym potencjalne profity dla Twojej organizacji

Dla kogo jest doradztwo stategiczne?

Doradztwo strategiczne doskonale sprawdza się na każdym etapie rozwoju organizacji. Niezależnie od wyzwania przed którym stoisz uzyskanie porady strategicznej może dać Ci nowy ogląd sytuacji oraz naświetlić Ci pola do rozwoju, które do tej pory pozostawały w cieniu. Pamiętaj, że rozmowa z Twoim opiekunem jest pierwszym etapem doradztwa. Daj szansę rozwoju sobie i swojej organizacji. Skontaktuj się z z Grand Conac już teraz!

 

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat doradztwa strategicznego w  GRAND CONAC? Twój indywidualny opiekun chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Skorzystaj z jednej z form kontaktu i pozwól swojej organizacji rozkwitać dzięki najnowszej wiedzy popartej praktyką!